Motylem byłam…ale utyłam. cz.I

„Jaka piękna sukienka..gdyby tak ze 3 kiloski mniej… to bym się zmieściła”. Albo „Jak ja będę wyglądała w tym kostiumie ? tu fałdka, tam fałdka”.    Znacie?

Znamy.. a więc … najwyższy więc czas aby pozbyć się owych niechcianych fałdek i zbędnych kilogramów. Cudów nie ma, jest tylko mądra dieta, silna wola, porada lekarska i suplementy diety z apteki.  Opisy diet znajdziemy w Internecie, silna wolę trzeba znaleźć w sobie samej, a jeśli czujesz potrzebę porady lekarskiej – idź do lekarza. Można również poradzić się farmaceuty w aptece i zapytać o konkretne produkty.

Otyłość jest spowodowana nadmierną podażą kalorii zawartych w pokarmach w stosunku do zapotrzebowania organizmu, skutkiem czego jest magazynowanie nadmiaru w postaci tkanki tłuszczowej. O skłonności do otyłości decydują również informacje genetyczne zakodowane w naszym DNA. W takich przypadkach znacznie łatwiej zapobiegać odkładaniu zbędnych kilogramów niż potem się ich pozbyć. Niekiedy nadwaga jest objawem niewykrytych chorób. Ale najczęściej powstaje gdy po prostu lubimy dobrze zjeść, przy czym dobrze, nie oznacza, że zdrowo. Zaczynając odchudzanie powinniśmy jak mantrę odmieniać słowo  „mało”. Mniejsze porcje, mniej kalorii, zero alkoholu. Dopiero mając taką motywację możemy dietę wspomóc suplementami z apteki. Jeśli lubimy słodycze i trudno nam obronić się przed kolejnym batonikiem, pomóc w tym mogą nam preparaty zawierające związki chromu, gdyż to właśnie ten  pierwiastek zmniejsza wahania poziomu cukru. Jeśli jemy zbyt duże porcje, warto sięgnąć po suplementy zawierające błonnik, inulinę lub glukomannan np. Aplefit czy Chrom Plus firmy Naturell. Dadzą one uczucie sytości przy mniejszej porcji pokarmu, gdyż żywność jest trawiona powoli. Gdy chcemy ograniczyć wchłanianie tłuszczów z jedzenia, sprawdzą się produkty takie jak formoline L112, Nutri slim, HerbaTon czy chitinin extra. Trzeba jednak pamiętać o diecie ubogo tłuszczowej, aby uniknąć nieprzyjemnej biegunki. BioCLA_Chitinin_Formoline_B

                                             Inna grupa suplementów zawiera jako składnik czynny sprzężony kwas linolowy w skrócie CLA (ang Conjugated Linoleic Acid). Wspomaga on redukcję tkanki tłuszczowej oraz zwiększa rezerwy energetyczne organizmu przy zastosowaniu reżimu dietetycznego. CLA poprzez działanie termogeniczne (zwiększające temperaturę ciała) wpływa bezpośrednio na redukcję tłuszczu zapasowego, oraz na zwiększenie produkcji energii pochodzącej z kwasów tłuszczowych. Suplementy zawierające CLA to BIO-C.L.A. z zieloną herbatą czy polski odpowiednik firmy GAL pod nazwą C.L.A. z zieloną herbatą, konkurencyjny cenowo.  Zanim sięgniemy po produkty z L-karnityną warto zastanowić się czy znajdziemy czas na ćwiczenia fizyczne. Dlaczego? Bo  chociaż L-karnityna transportuje kwasy tłuszczowe do mitochondriów, gdzie ulegają one przemianom, to nie potrafi go sama uwolnić z tkanki tłuszczowej. Niezbędny jest do tego ruch. L-karnityna niewspomagana ćwiczeniami, nie odchudza. Mamy do zaoferowania m.in. L-Karnitynę w tabletkach do ssania, L-Karnitynę Plus z chromem, L-karnitynę w proszku bezpośrednio do połykania (L-Karnityna Direct) czy wreszcie Aqua Slim zawierającą w saszetce do rozpuszczenia aż 1500 mg L-karnityny oraz dodatkowo  750mg ekstraktu z rosliny Garcinia cambogia będącej źródłem kwasu hydroksycytrynowego  HCA – blokującego syntezę kwasów tłuszczowych z węglowodanów. L-Karnitynę zawiera również lubiana przez panie LINEA. Dodatek fasolaminy zapobiega przyswajaniu skrobii i odkładania jej w postaci tkanki tłuszczowej. Dodatkowo chrom, zielona herbata i ocet jabłkowy wspomagają działanie odchudzające preparatów.

Odchudzanie1_BDla tych Pań, które nie lubią łykać tabletek, znajdą się suplementy diety w płynie np. PlantaSlim czy Drenafast. Zawierają one zwykle koncentrat kilku lub kilkunastu wyciągów roślinnych,  pozwalający na detoksykację organizmu, pozbycie się nadmiaru wody, hamowanie łaknienia oraz ograniczenie wchłaniania tłuszczu i cukru z pożywienia. Dla tych co lubią herbatę można polecić różne kompozycje ziołowe w saszetkach do zaparzania, a dla kawoszy  kawę Slim Coffee, tak jakby łącząc przyjemne z pożytecznym.  Jednym z nowszych produktów jest Therm Line S, zawierający obok L-karnityny  opatentowany kompleks pod nazwą  Sinetrol®, starannie wyselekcjonowany z owoców pomarańczy, grapefruitów i guarany, którego działanie odchudzające zostało potwierdzone badaniami klinicznymi.   Ze względu na niską zawartość naturalnej kofeiny z guarany Therm Line® S  nie pobudza i nie podwyższa ciśnienia.   

Na koniec tradycyjnie przypominam, że suplementy diety nie zastępują zrównoważonego sposobu żywienia i zdrowego trybu życia. Produkt taki nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i co najważniejsze nie należy przekraczać zalecanej porcji dziennej.  Przestrzegam też przed korzystaniem z bazarowych okazji, lepiej zdać się na profesjonalną podpowiedź farmaceuty w aptece.

Wymienione produkty dostępne są w Aptece Natolińskiej.  Za tydzień część II.

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>