Apteczne nowości – sierpień 2010.

Nie ma dnia, żeby na półki apteczne nie trafiały nowości. Jedne bardziej trafione, inne mniej. Warto jednak je śledzić.

Inside3_BNowa seria kosmetyków aptecznych pod nazwą INSIDE jest dziełem Adamedu, firmy znanej z wieloletniego doświadczenia w branży farmaceutycznej. W skład serii wchodzą trzy linie kosmetyczne: PREBIOTINE – innowacyjne podejście do walki z trądzikiem, SYNACTIVE 30+ dla pań młodszych i SYNACTIVE 40+ odpowiadające potrzebom skóry po 40 roku życia.  Każda z linii zawiera kremy , mleczko, tonik oraz produkty celowane.  Dla PREBIOTINE jest to skoncentrowana kuracja punktowa, dla SYNACTIVE aktywna kuracja ujędrniająca i serum. Mottem przewodnim tych kosmetyków są słowa  ”Cenne jest to co w środku”, były one też zapewnie inspiracją nazwy INSIDE.  

Gama z serii Belissa poszerzyła się o BELISSĘ detox i BELISSĘ anti-red.    Ta ostatnia jest ciekawym produktem, który jednocześnie regeneruje włosy i paznokcie, a zarazem uszczelnia i wzmacnia naczynia krwionośne w skórze. Dzięki temu cera naczyniowa odzyskuje zdrowy wygląd, a skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna.    

Qualli-dent to zestaw  witamin i mikroelementów, mających decydujący wpływ na wzmocnienie zębów i dziąseł oraz utrzymanie ich w dobrej kondycji. Qualli-dent wzmacnia strukturę zęba, zwiększa wytrzymałość szkliwa oraz korzystnie wpływa na stan dziąseł, dzięki czemu zęby są mniej podatne na uszkodzenia i nadwrażliwość. LipoCal – składnik suplementu jest  innowacyjnym źródłem wapnia i fosforu w formie mikrokapsułek.

Jedynym w swoim rodzaju jest suplement diety ASEQURELLA, sugerowany paniom stosującym doustną antykoncepcję.

Belissy1_B Nie od dziś wiadomo o różnej tolerancji takich leków. Często pacjentki skarżą się na zatrzymywanie wody w organizmie, na przyrost wagi, spadek libido. Składniki Asequrelli  dobrane są pod katem łagodzenia tych objawów. Zawarte w Asequrelli wyciągi z żeń-szenia i imbiru podnoszą libido, pomagają utrzymać energię, wyciąg z zielonej herbaty pobudza spalanie tłuszczu, wyciąg z mniszka lekarskiego działa moczopędnie przez co pozwala pozbyć się nagromadzonej wody. Dodatkowo pomaga usuwać zbędne toksyny z organizmu i przyczynia się do zachowania dobrego fizycznego samopoczucia. Ponadto wyciągi z mniszka lekarskiego i ostryżu długiego wpływają na wydzielanie i przepływ żółci z wątroby i woreczka żółciowego. Ciekawy skład i szczytne cele. Czy preparat Asequrella zyska sobie pozytywne opinie klientek – pokaże czas.

Testy1_BDomowe laboratorium poszerzyło się o dwa nowe testy do wykonania w warunkach domowych.  Co prawda ich czułość z pewnością jest mniejsza niż profesjonalnych testów laboratoryjnych, ale wystarczająca do zasygnalizowania obecności problemu. Pierwszy to domowy test na cholesterol, drugi  test na glukozę. Obydwa służą do diagnozowania pierwszych objawów  cukrzycy i miażdżycy. Zazwyczaj porady lekarskiej zasięgamy, gdy coś nas boli. Ból, w zależności od stopnia nasilenia, potrafi utrudnić lub całkowicie zdezorganizować nam życie.  A ani cukrzyca, ani miażdżyca, ani choroba nadciśnieniowa nie bolą, przynajmniej w początkowym okresie. Rozwijają się podstępnie, aż najczęściej są wykrywane przypadkiem przy okazji innych badań. Jeśli więc w rodzinie mamy osoby chore na którąś z wymienionych wyżej, można zawczasu skontrolować swoje wyniki. I w razie potrzeby udać się do lekarza.      

Wymienione wyżej nowinki dostępne są w Aptece Natolińskiej, a ja na koniec tradycyjnie przypominam, że suplementy diety nie zastępują zrównoważonego sposobu żywienia i zdrowego trybu życia i nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Mając jakiekolwiek wątpliwości, warto zapytać farmaceutę

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>