ALLPRESAN® czyli apteczne nowości – styczeń 2011

Nowy Rok często skłania do dalekosiężnych planów i wypełniania zobowiązań. Tak więc i my śpieszymy wypełnić nasze i poinformować o nowościach, które pojawiły się w naszej aptece.

Na początek niemiecka seria dermokosmetyków ALLPRESAN®. Kiedy wzięłam je po raz pierwszy do ręki, pomyślałam, że nasi pacjenci jeszcze nie znają tej formy aplikacji produktu i nie będzie się on cieszył zainteresowaniem. Szybko zmieniłam zdanie, kiedy kolejna osoba zachęcona przeze mnie do kupna Allpresanu wróciła z rewelacyjną opinią o skuteczności, a następna kupiła nie jedno, ale pięć opakowań od razu.

Tak więc przedstawiam Państwu ALLPRESAN® czyli kremy w piance.

ALLPRESAN®Basic to produkty do pielęgnacji skóry wrażliwej i zniszczonej do rąk, do stóp i ciała. Podstawowy krem do pielęgnacji rąk zawiera ceramidy i glicerynę, polecany jest także w leczeniu alergii kontaktowych. Krem do pielęgnacji intensywnej to dodatek 5% mocznika i olejku migdałowego. Mocznik zapobiega utracie wilgoci, a olejek migdałowy wzmacnia funkcje naturalnej bariery skóry.  Allpresan_basic_B

Krem do pielęgnacji stóp to już 15% mocznika i ceramidy. Skóra stóp jest grubsza, zrogowaciała, stąd i wyższa zawartość mocznika.  Krem zapewnia skórze skuteczną ochronę przed utratą wilgoci, nowymi zrogowaceniami, modzelami i nagniotkami.

Krem do pielęgnacji ciała mamy podstawowy, intensywny lub intensywny plus, co odpowiada zawartości 5,10 i 15% mocznika w produkcie. Umożliwiająca skórze swobodne oddychanie formuła kremu w piance, zawierająca mocznik oraz cenny olej z wiesiołka lekarskiego, skutecznie wzmacnia barierę ochronną skóry, nie zaburzając jej naturalnych funkcji. Zmniejsza łuszczenie się skóry (redukcja powierzchniowych łusek skórnych).

Krem o najwyższym stężeniu mocznika czyli Intesiv Plus zawiera dodatkowo składnik DEFENSIL®. Jest to kompleks wzajemnie dopasowanych substancji czynnych, który normalizuje podwyższoną skłonność do reakcji skóry wrażliwej. Skóra staje się odporniejsza na codzienne obciążenia, na które jest nieustannie narażona. Ta wyjątkowa kosmetyczna substancja czynna działa na trzech poziomach, w wyniku połączenia kardiospermum, olejku ze żmijowca (Echium) oraz niezmydlających się składników oleju słonecznikowego uzyskuje się idealną kompozycję przywracającą równowagę naturalnemu układowi ochronnemu skóry. Cardiospermum halicacabum stosowane jest w dermatologii do leczenia swędzących oraz alergicznych wysypek skórnych. Ważną rolę odgrywają tu pentacykliczne kwasy terpenowe wolne lub związane w formie saponin, dzięki swoim właściwościom antyrodnikowym oraz działaniu ochronnemu polegającemu na przeciwdziałaniu utlenianiu wyciąg działa na swędzące i alergiczne wysypki skórne. Nienasycone kwasy tłuszczowe zawarte w olejku z nasion żmijowca babkowatego (Echium plantagineum) pozyskiwanego metodą tłoczenia na zimno to m.in. kwasy Omega-3 i  Omega-6. Cenne właściwości tych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych znane są dostatecznie dobrze dzięki stosowaniu olejku z wiesiołka i ogórecznika. Kwasy Omega-3 działają hamująco na stan zapalny, gdyż w organizmie konkurują z kwasami Omega-6, zmniejszając ich stężenie w tkankach oraz ograniczając ich reakcje z enzymami. Niezmydlające się składniki oleju słonecznikowego, charakteryzujące się wysoką zawartością fitosteroli i antyutleniaczy, stabilizują skórę w szczególny sposób. Skóra jest regenerowana i optymalnie pielęgnowana DEFENSIL® działa stabilizująco i regenerująco na barierę skórną oraz przeciwdziała ewentualnemu swędzeniu. DEFENSIL® dodatkowo chroni skórę przed utratą wilgotności, a skóra jest odporniejsza na podrażnienia pochodzące ze środowiska oraz zachowuje swoją naturalną równowagę. Skóra wrażliwa wykazuje często zaczerwienienia w formie plam. Zastosowanie do pielęgnacji kompleksu DEFENSIL® ma natychmiastowe działanie uspokajające. Objawia się ono w trwałym łagodzeniu zaczerwienienia utrzymującym się ponad 8 godzin. Dzięki doskonałym właściwościom przeciwzapalnym i łagodzącym podrażnienia DEFENSIL® może być stosowany w wielu produktach końcowych wysokiej klasy, takich właśnie jak prezentowany ALLPRESAN®

Wartymi najwyższej uwagi są kremy ALLPRESAN® DIABETIC polecane w pielęgnacji tzw. stopy cukrzycowej. O tym jak istotna jest troska o stopy w tej chorobie, nie trzeba nikogo uświadamiać, a już szczególnie nie tych, którzy na nią chorują. Na skutek podwyższonego poziomu cukru skóra źle magazynuje wilgoć i jest szczególnie narażona na wysuszenie. Prowadzi to do przegrzania i osłabienia bariery ochronnej skóry. Seria ALLPRESAN®DIABETIC obejmuje 3 kremy: do higieny podstawowej, intensywnej oraz intensywny Plus. Wszystkie kremy zawierają mocznik (odpowiednio podstawowy 5%, a intensywny 10%) oraz  pentavitin i panthenol.  Allpresan_Dia_B

PENTAVITIN® to opatentowany, bardzo skuteczny związek nawilżający zawierający naturalnie występujące  węglowodany o składzie  bardzo podobnym do węglowodanów  znalezionych w warstwie rogowej skóry ludzkiej, a otrzymywany w wyniku starannie zaprojektowanego procesu izomeryzacji D-glukozy pochodzenia roślinnego.

Ze względu na swoje naturalne struktury i składu PENTAVITIN® działa jako bardzo skuteczny  regulator wilgoci w wyniku długotrwałego zatrzymywania wody w skórze.  PENTAVITIN® działa na wodę jak magnes na żelazo, poprzez swoje właściwości przyciągania wilgoci w wyniku wiązania wolnych grup aminowych lizyny w  keratynowej warstwie rogowej naskórka.  Ten wysoce specyficzny typ powinowactwa do skóry powoduje, że PENTAVITIN® nie da się zmyć, jego usunięcie następuje wyłącznie w procesie złuszczania się naskórka. Czyni to go bardzo przydatnym także w ekstremalnych warunkach suchego powietrza czyli niskiej wilgotności względnej, gdzie inne środki właśnie wyciągają wilgoć ze skóry, ale nie PENTAVITIN®.

Panthenol w kremach i maściach łatwo przenika przez skórę, gdzie po wchłonięciu zostaje przetworzony w kwas pantotenowy (prowitaminę B5), który jest związkiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania skóry, błon śluzowych i innych tkanek. Wspomaga regenerację tkanek poprzez przyspieszenie wzrostu komórek nabłonka uszkodzonej powierzchni, zmniejsza odczyn zapalny, zmniejsza świąd. W kosmetyce panthenol stosowany jest jako środek nawilżający i zmiękczający.

Trzeci krem ALLPRESAN®DIABETIC  PLUS MICROSILBER zawiera dodatkowo cząsteczki nanosrebra działające regulująco na mikroflorę bakteryjną skóry.

Wszystkie kremy bardzo łatwo się wchłaniają, nie pozostawiają tłustych śladów na skórze ani tłustych rąk.  Są produktami medycznymi, testowanymi klinicznie o działaniu, potwierdzonym licznymi badaniami.

A my wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu obiecujemy, że w Aptece Natolińskiej nie zabraknie opisanych produktów.

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>