Odchudzanie czas zacząć czyli marcowe nowości 2011.

Kilka słonecznych, ciepłych dni pokazało nam, że wiosna tuż, tuż. To nic, że będą jeszcze dni chłodne, że przed nami jeszcze kwiecień-plecień,  nasz organizm jest już gotowy na spotkanie kolejnej pory roku.  Zaczynamy myśleć o zrzuceniu cieplejszej odzieży, o pokazaniu sylwetki  i ….no właśnie, żeby ta sylwetka była zgrabna i proporcjonalna. Czyli odchudzanie czas zacząć. Więcej spacerów, ćwiczeń, trochę pomocy suplementów i na lato będzie jak znalazł.

Firmy farmaceutyczne też dobrze o tym wiedzą, skąd też najwięcej propozycji suplementów wspomagających odchudzanie pojawia się na wiosnę. Do aptek trafił już Goodbye Appetite , a hasło reklamowe „zamień kluseczki na laseczki”  wdarło się przebojem do potocznej mowy. Idąc za ciosem firma wyprodukowała „męską” wersję tego suplementu Goodbye Appetite Men. W składzie są te same substancje czynne co w wersji damskiej, ale trzeba przyznać, że szata graficzna opakowania dla panów robi wrażenie. To sprytne posunięcie sprawia, że każda płeć ma swój specyfik.  Braku umiejętnej reklamy nie można firmie zarzucić. A co do składu: owszem, zestawienie ciekawe.   Dwa pierwsze: glukomannan i błonnik babki płesznik pęcznieją w przewodzie pokarmowym dając uczucie sytości, a trzeci (fasolamina) hamuje działanie alfa-amylazy, enzymu odpowiedzialnego za trawienie skrobii. Niestrawiona skrobia nie ulega wchłonięciu i zostaje wydalona poza ustrój w niezmienionej postaci. MIX3_B

Odchudzanie wspomaga wysokobłonnikowy koktajl owocowy Fibella. Wystarczy zmieszać z chłodnym mlekiem lub wodą i posiłek gotowy. Błonnik korzystnie wpływa na pracę układu pokarmowego, pobudza perystaltykę jelit, przedłuża uczucie sytości po posiłku i w ten sposób pozwala kontrolować masę ciała. Kolejny suplement AsystorSlim, ochrzczony przeze mnie asystentem odchudzania, jest produktem dwufazowym dostosowanym do naszego dobowego rytmu życia. Dawka ranna pomaga spalać tkankę tłuszczową i redukuje wchłanianie węglowodanów, wieczorna – zmniejsza łaknienie i przyśpiesza metabolizm podczas snu. Należy pamiętać aby wziąć właściwą kapsułkę o właściwej porze dnia.

Na podobnej zasadzie działa najnowszy suplement duńskiej firmy PharmaNord Bio-CLA DUO.  Tabletka „dzienna” zawiera ekstrakt z zielonej herbaty oraz l-karnitynę, składniki przyspieszające spalanie tkanki tłuszczowej. Bio-cla_duo_BJest jedno małe „ale”. Trzeba się ruszać, ćwiczyć, bo po to aby l-karnityna mogła uczestniczyć w spalaniu tłuszczy, muszą one zostać uwolnione z komórek tucznych, a do tego niezbędny jest wysiłek fizyczny. Tak więc – pamiętajmy o ogrodach tj  chciałam rzec „o ćwiczeniach”.  Kapsułka „nocna” zawiera sprzężony kwas linolowy, który wpływa na metabolizm pobudzając podstawową przemianę materii. A przy okazji zwiększa masę mięśniową, zmniejsza ilość tłuszczu w organizmie i pozwala na ograniczenie efektu jo-jo w diecie. Efekt zażywania Bio-CLA DUO  zobaczymy nie tylko na sylwetce, ale także na skórze, bo składniki sprzyjają jej wygładzeniu i zmniejszeniu objawów cellulitu.  Wydaje mi  się, że wiosna będzie zdominowana przez Kasię Cichopek. Sugestywna i elegancka reklama bije po oczach.

Z innych nowości można odnotować pojawienie się kolejnej wersji produktu Linea 40+, stworzonego z myślą o paniach po 40-stce oraz  suplementu Błonnik z CLA firmy Biogarden. Warto też zwrócić uwagę na suplement Maxivit dieta, kompleks witaminowo-mineralny przeznaczony specjalnie dla osób stosujących dietę o obniżonej kaloryczności.

Także producenci kosmetyków trzymając rękę na pulsie pomyśleli o swoich klientkach.Vichy_cellu_aqua_destock_B Dla pań mających problemy z wyszczuplaniem stref odpornych na działanie diety oraz borykających się z problemem cellulitu, firma Vichy proponuje CELLUDESTOCK.  Kosmetyk zawiera czystą kofeinę w 5% stężeniu, aby wywołać spalanie lipidów, oraz Lipocidine ®, czynnik stymulujący wydzielanie proteiny odpowiedzialnej za eliminację tłuszczy w czasie reżimu kalorycznego poprzez nasilenie spalania tkanki tłuszczowej oraz spowolnienie powstawania nowych adipocytów (komórek tłuszczowych). Drugą nowością firmy Vichy jest AQUADESTOCK. Produkt łączy w sobie 3% czystej kofeiny i Aquacidine® – opatentowane połączenie składników działających przeciw zatrzymywaniu wody w organizmie: ruszczyku, rutyny, escyny i siarczanu dekstranu. Stymuluje mikrocyrkulację i daje uczucie lekkich nóg już po pierwszej aplikacji.

Na koniec tradycyjnie przypominam, że suplementy diety nie mogą być substytutem zróżnicowanej diety, a także, że należy je przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla małych dzieci.

I specjalnie dla Państwa mamy w Aptece Natolińskiej niespodziankę –  Bio-CLA DUO w bardzo, bardzo atrakcyjnej cenie 57zł za opakowanie.

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>