Majówka 2011

Przed nami majówka, wielu wykorzysta korzystny zbieg wolnych dni i wyjedzie w plener. Warto, bo obcowanie z przyrodą, sport, wycieczka będą lepsze niż siedzenie przed telewizorem czy komputerem. Mając je na co dzień spragnieni jesteśmy kontaktu z naturą, słońca i ruchu. Wspólna majówka sprzyja zacieśnieniu kontaktów rodzinnych, nawiązywaniu nowych znajomości i poznawaniu świata. Zanim jednak wybierzemy się na wycieczkę, warto pomyśleć co nam się na niej przyda.
Na pewno warto już teraz zaopatrzyć się w kremy z filtrem, gdyż nasza skóra nie jest jeszcze przyzwyczajona do słońca, a długie przebywanie na otwartej przestrzeni może skończyć się nawet poparzeniem słonecznym. Jeśli więc naszej skóry nie przygotowaliśmy przez odpowiednio wcześniejsze suplementowanie beta-karotenu i nie użyliśmy kremu z filtrem, trzeba mieć w pogotowiu panthenol łagodzący skutki nadmiernej ekspozycji na słonce. Nie wspominam o nakryciu głowy, bo każdy rasowy turysta powinien mieć swoją czapeczkę w pogotowiu. Pamiętajmy szczególnie o dzieciach i ich delikatnej skórze, aby nie przebywały na słońcu bez ochrony.
Aerozole5_BNa wycieczce zawsze mogą zaistnieć mniej przyjemne zdarzenia związane z urazami, otarciami czy nawet ranami. W apteczce powinien być zestaw podstawowych opatrunków, plastrów, jakiś płyn do dezynfekcji zranień – może to być Tribactic w sprayu czy woda utleniona w żelu. Jeśli rana krwawi, pomocny będzie spray Akutol stop, hamujący krwawienie. Jeśli ktoś nie chce mieć plastra, może skorzystać z aerozolu Akutol czyli opatrunku w sprayu. Czasem pomimo urazu trzeba kontynuować marszrutę, przyda się wówczas lód w sprayu zamrażający uraz i pozwalający dojść do końca wyznaczonej trasy. Mamy do dyspozycji IceMix, Reparil Ice oraz Altacet Ice. Jednak bezwzględnie należy później skorzystać z pomocy medycznej w opracowaniu urazu. Może przydać się jakieś małe opakowanie leku przeciwbólowego, rozkurczającego albo glukozy w tabletkach. Organizm nieprzyzwyczajony do intensywnego wysiłku sportowego może zareagować szybkim zmęczeniem, glukoza będzie jak znalazł.

Z pewnością przyda się jakaś „broń” przeciw komarom. Te małe bestie już zaczynają ciąć. Zamiast potem drapać swędzące ślady ugryzień komarów, lepiej zabezpieczyć się aby do tego nie dopuścić. A zatem warto pamiętać aby mieć ze sobą jakiegoś Offa, Brosa, Antykomara czy nasączony olejkami plasterek odstraszający komary Mosquito lub opaskę na nadgarstek Mosbito. A jeśli niestety już ugryzie, to nie drapać lepiej posmarować żelem Fenistil, Ulganol czy płynem Dermophenazol. Pamiętajmy również, że z roku na rok zwiększa się plaga kleszczy. One już żerują czatując na swoje ofiary, nie tylko w lasach, ale i w parkach i na innych terenach zielonych. Aby uchronić się przed nimi, trzeba starannie przykryć zwykle odsłonięte części ciała, a po powrocie z wycieczki koniecznie dokładnie obejrzeć się, gdyż ukąszenie kleszcza jest bezbolesne i może przejść niezauważone, w przeciwieństwie do ugryzienia przez komara.Plastry_Prezerw_Antykomar_B
Na koniec chciałabym poruszyć jeszcze jeden temat, nieco może bardziej dla wielu dyskretny. Na łonie natury zawieramy różne nowe znajomości, ciepły majowy wieczór sprzyja zbliżeniu, nawiązują się często nowe sympatie. Niekiedy dochodzi do kontaktów seksualnych. Trzeba pamiętać, że zakochanie i miłość są pięknymi uczuciami, ale seks musi być odpowiedzialny. Szczególnie jeśli przydarza się z nowo poznaną osobą. Choroby weneryczne przenoszone drogą płciową czy nieplanowana ciąża mogą skomplikować nieraz całe życie.
Wszystkim Państwu życzę wspaniałej pogody, ruchu i wielu wrażeń na pierwszej tegorocznej majówce.

Jeden komentarz do “Majówka 2011”

  1. 01-10-2015 o godz. 02:52, http://signilight-plus.pl pisze:

    W wielu tematach się z Tobą bym zgodził, tak sądzę, po przeczytaniu.
    Mam nadzieję, że nie przestaniesz nagle pisać jak to
    robi większość. Czekam na więcej

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>