NOTOX i precz ze zmarszczkami.

Informacje otrzymane ze strony dystrybutora działają na wyobraźnię i kuszą.

Notox to nowa filozofia w świecie kosmetyków.

Notox nieinwazyjna i bezbolesna walka ze zmarszczkami.

Notox produkt, który naprawdę działa a nie tylko pachnie.

Notox to profesjonalny efekt botoksu, ale bez skutków ubocznych.

notox jpgZobaczmy więc w przybliżeniu co tam jest w składzie: przede wszystkim peptydy, opatentowany związek Argireline® (hexapeptyd), Matrixyl 3000® (pentapetyd), Snap-8 (octapeptyd), neuropeptyd Syn-Aka, kwas hialuronowy, ekstrakty roślinnne m.in. z acai, mchu irlandzkiego, kory dębu białego, wyciąg z pachnotki, glikol propylenowy, metyloceluloza, fenoksyetanol i ethylohexylglicerol,

Peptydy są polimerami aminokwasów, pozyskiwane syntetycznie. Ze względu na budowę rozróżniamy oligopeptydy (2-9 aminokwasów) lub polipetydy (10-100 aminokwasów). Większe cząsteczki to już białka.

Inny podział mamy w zależności od aktywności biologicznej.

Pierwsze to peptydy stymulujące aktywność fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny czyli włókien podporowych skóry. One właśnie odpowiadają za spłycanie zmarszczek. Taki Matrixyl złożony z pięciu aminokwasów jest fragmentem struktury prokolagenu typu I.

Drugie peptydy zwane neuropeptydami działają na zmarszczki mimiczne. Argireline® hamuje uwalnianie acetylocholiny odpowiedzialnej za skurcz mięśni. Ponadto stymuluje syntezę białek strukturalnych co prowadzi do poprawy jędrności skóry. Końcowym efektem jest spłycenie zmarszczek , szczególnie mimicznych.

I wreszcie trzeci rodzaj peptydów, które odpowiadają za transport substancji aktywnych w głąb skóry. Po prostu przyczepiają się do innego składnika, który dzięki temu jest transportowany do właściwego miejsca przeznaczenia.

Ekstrakt z acai i wyciąg z pachnotki to potężna dawka antyoksydantów. Ekstrakt z kory dębu działa łagodząco i ściągająco. Mech irlandzki niewiele ma wspólnego z tradycyjnym mchem poza nazwą, to w rzeczywistości rodzaj czerwonych alg o uznanym w kosmetyce działaniu nawilżającym, ujędrniającym, łagodzącym i jednocześnie zagęszczającym kosmetyk. Poprzez utworzenie filmu na powierzchni skóry hamują transepidermalną utratę wody. Są też źródłem soli mineralnych, prowitaminy A oraz witamin z grupy B.

Kwas hialuronowy to jeden z najsilniejszych „nawilżaczy” skóry, jedna cząsteczka kwasu wiąże w skórze ponad 200 cząsteczek wody. A przecież z wiekiem jego ilość spada, a więc maleje zdolność jej do utrzymywania właściwego nawilżenia.

Jest w składzie glikol propylenowy, ale już uspokajam, jest bezpieczny do stosowania nawet w stężeniu 50% w gotowym preparacie. Może powodować podrażnienia, ale tylko wtedy, gdy nakładany jest na skórę uszkodzoną. To hydrofilowa substancja nawilżająca skórę. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, dzięki czemu ułatwia w ten sposób transport składników aktywnych kosmetyku w głąb naskórka.

Pozostałe to substancje wspomagające: metyloceluloza jest regulatorem lepkości, fenoksyetanol jest substancja konserwującą, podobnie ethylohexylglicerol. Konserwanty zawiera znakomita większość kosmetyków produkowanych fabrycznie, taka jest rzeczywistość i póki co raczej nie ulegnie to zmianie.

I tak rozłożyliśmy krem na czynniki pierwsze. Co z tego wynikło?

Notox jest kremem typu botox like, moim zdaniem bezpiecznym w stosowaniu i nie powinien wywoływać żadnych efektów ubocznych. O ile z tą nową filozofią to może trochę na wyrost, to pozostałe hasła mogą się sprawdzać.

Z chęcią wypróbuję.

Małgorzata Węgrzynowska mgr farm.

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>