Dobra wiadomość

Dobra wiadomość, może będzie większy porządek w suplementach.

W końcu przestanie nas straszyć syrop na kaszel palacza, albo bioretencja tego czy owego.

Producenci suplementów zrzeszeni są w kilku organizacjach. I właśnie cztery z nich KRSiO – Krajowa Rada Suplementów Diety i Odżywek, Polfarmed – Polska Izba Przemysłu Farmaceutycznego i Wyrobów Medycznych, PASMI – Polski Związek Producentów Leków Bez Recepty oraz Suplementy Polska – Związek Producentów i Dystrybutorów postanowiły stworzyć prawidła regulujące zasady dobrej i rzetelnej swoich produktów.

I bardzo dobrze, jeśli bowiem będą zasady, to producenci chcąc nie chcąc będą zmuszeni do ich przestrzegania a jeśli nie zastosują się do reguł to zagraża im pewnego rodzaju ostracyzm.

Cenny jest zakaz wykorzystywania wizerunków osób związanych w jakikolwiek sposób z zawodami medycznymi i pokrewnymi. Równie cenny jest zakaz sugerowania właściwości leczniczych suplementów.

Nabywca, kupując suplement musi wiedzieć z czym ma do czynienia.

Dzięki takim regulacjom nie da się omamić różnym dziwnym terminom stworzonym na użytek reklamowanego produktu.

Powiedzmy sobie jasno, jest miejsce na suplementy zarówno w aptekach, jak i w innych punktach sprzedaży.

Reklama informująca o istnieniu produktu też jest przydatna, nikt z nas nie czyta wszystkich gazet, nie słucha wszystkich stacji radiowych ani nie ogląda wszystkich programów telewizyjnych. Nie ma tez apteki, która miałaby w sprzedaży wszystkie suplementy. A głównie z tych źródeł czerpie swoją wiedzę przeciętny konsument suplementów.

Ciekawa jestem natomiast gdzie zajmą miejsce wyroby medyczne?

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>