Targi Beauty Forum 2017

Międzynarodowe Targi i Kongres Branży Kosmetycznej 2017 za nami. Jak zazwyczaj poszliśmy w poszukiwaniu nowinek kosmetycznych lub nawiązaniu kontaktów z firmami mogącymi zaoferować kosmetyki pielęgnacyjne, które naszym zdaniem mogłyby znaleźć się na półkach aptecznych. Bo wiadomo, że nie każdy produkt pasuje do apteki, tu jest miejsce jedynie dla tych wybranych, które mogą pomóc w pielęgnacji skóry z problemami, przynieść ulgę w schorzeniach dermatologicznych lub wspomagać właściwą terapię medyczną.

Takie np litokosmetyki zostały stworzone na bazie ciekłokrystalicznych, całkowicie naturalnych roślinnych emulgatorów nowej generacji. Ich unikatowość objawia się podobieństwem struktury i składu do ludzkiej skóry. Zawierają identyczne lipidy membranowe, jak te zawarte w skórze, dzięki czemu z jednej strony nie niszczą warstwy rogowej naskórka – a z drugiej zapewniają naturalną migrację substancji aktywnych w głąb epidermy i dermy.

Kosmetyki na bazie ciekłych kryształów wręcz „wtapiają” się w skórę. Dedykowane są dla każdego rodzaju skóry, a szczególnie dla osób ze skórą wrażliwą. Działanie pielęgnacyjne, nawilżające czy uelastyczniające utrzymuje się aż do 72 godzin. Te nowoczesne emulgatory ciekłokrystaliczne nie zawierają PEG, EO czy konserwantów, są całkowicie biodegradowalne.

Czy przyjmą się w aptece? Przyszłość pokaże.

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>